شلیک گاز اشک‌آور به سوی شیعیان در بحرین
یک شنبه 04 مهر 1395  نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه در درگیری با معترضان شیعه بحرینی از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

شیعیان بحرین، شامگاه شنبه با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف حومه منامه، پایتخت این کشور و همچنین شهر ستره در شمال غرب بحرین با شیخ عیسی قاسم، روحانی سرشناس بحرینی اعلام همبستگی کردند و شعار «مرگ بر آل‌سعود» سر دادند.

به گزارش منابع خبری بحرین، این تظاهرات در منطقه الدراز، محل تولد شیخ قاسم شدت بیشتری داشت.

گزارش‌ها از وقوع درگیری شدید میان نیروهای پلیس بحرین و معترضان در منطقه وادیانِ ستره حکایت دارد.

بنا به این گزارش‌ها، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه با شلیک گاز اشک‌آور به‌سوی تظاهرکنندگان تلاش کردند آنان را متفرق کنند و به تظاهرات پایان دهند.

 نیروهای امنیتی بحرین همچنین با حمله به خانه‌های مردم در منطقه دمستان، علی‌محمد حبیب آل‌ضیف، جوان مبارز بحرینی را بازداشت و تمامی وسایل الکترونیکی وی را مصادره کردند.

بر اساس این گزارش، یک شهروند دیگر بحرینی نیز از اهالی منطقه جفیر بازداشت شده است.

شیعیان بحرین در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانهٔ آل‌خلیفه علیه شیعیان از جمله ممنوعیت برگزاری نماز جمعه در منطقه الدراز تقریباً هر جمعه به‌طور منظم تظاهرات می‌کنند.

رژیم آل‌خلیفه، 31 خرداد امسال حق شهروندیِ شیخ عیسی قاسم را سلب کرد.

دادگاه تجدیدنظر بحرین نیز پنجشنبه (1 مهر امسال) حکم انحلال جنبش الوفاق، بزرگ‌ترین گروه شیعی مخالف در این کشور را تأیید و دستور مصادره اموال آن را صادر کرد.

زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، 23 شهریور امسال در سی و سومین نشست شورای حقوق بشر این سازمان از اقدامات سرکوبگرانهٔ رژیم آل‌خلیفه ابراز نگرانی کرده بود.

بحرین از بهمن سال 1389 صحنهٔ برگزاری اعتراضات خیابانی مردم علیه آل‌خلیفه است. معترضان بحرینی خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.

در ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها تن کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

 
منبع: شیعه نیوز
دریافت اطلاعات...
مقالات
دریافت اطلاعات...